25 Νοε 2013

Σκοτσέζικο ντουζ...

Κάτι θα 'ξερε ο Διγκόζης που μετά το ματς με τον Ηρακλή δήλωνε πως ο αγώνας στη Ζάκυνθο θα 'ναι ο δυσκολότερος της χρονιάς. Τι να 'ξερε; Απλό...

Ότι η ομάδα του δεν έχει ακόμη την ωριμότητα να διαχειριστεί με ασφάλεια όχι μόνο αποτυχίες, αλλά και επιτυχίες σαν κι αυτή της περασμένης Δευτέρας, που είχαν "πατήσει" αντίπαλο και διαιτητή. Όχι όμως κι έτσι...

Χθες λοιπόν, οι "κυανέρυθροι" ξέχασαν να μπουν στο γήπεδο στο πρώτο ημίχρονο, με συνέπεια να χάνουν 3-0 στο ημίωρο και να προσπαθούν μάταια στη συνέχεια να μαζέψουν ό,τι ήταν δυνατό. Δυστυχώς όμως γι' αυτούς, δεν μάζεψαν ούτε το σκορ, ούτε τις εντυπώσεις, υποχρεώνοντας τον προπονητή του να αναλάβει την ευθύνη, αναζητώντας πλέον τι έφταιξε.

Δεδομένο πάντως είναι πως το "σκοτσέζικο ντουζ" συνεχίζεται απ' τους Τυρναβίτες, που μετά από τρια μέτρια έως κακά ημίχρονα με Καλαμαριά κι Αιγινιακό (το πρώτο), έκαναν τρία υπέροχα με Αιγινιακό (το δεύτερο) και Ηρακλή κι άντε πάλι απ' την αρχή... Με συνέπεια, να 'χουμε φτάσει στην 9η αγωνιστική της Football League και κανείς να μη μπορεί να κατατάξει τον Τύρναβο σε μια απ' τις ορατές "ταχύτητες" του βορείου ομίλου.

Κι αν υπάρχει τελικά ένα ζητούμενο, είναι ακριβώς αυτό. Η σταθερότητα στην απόδοση, για να μάθουμε κάποια στιγμή με τι ακριβώς ομάδα έχουμε να κάνουμε...